5 - 2 - Школа СХОДЖЕННЯ

Вихід
Перейти до контакту

5 - 2

Класи > 7 > Predm > Himiea > P2
Тижневе планування.
1. Прочитати тему у підручнику.

Оксиген. Кисень (стор. 133-138).

2. Передивіться відео.
3. Перевірте знання тестуванням. Домашня робота
4. Заглибтесь у тему.


Антуану Лорану Лавуазьє

 відрубали голову, тому що держава не потребує вчених


         Антуан Лоран Лавуазьє - людина, яка вчинила революцію в хіміі. Це він виявив і довів, що ми вдихаємо кисень, а видихаємо вуглекислий газ. Нам це видається до банальності очевидним, але колись стало гучного наукової новиною. 25-річний Лавуазьє був обраний в Академію наук, а потім і очолив її. Його кисневу теорію горіння науковий світ зустрів настільки вороже, що праця цього після публікації в Берліні був підданий публічного спалення. Він опублікував перший підручник нової хімії - «Елементарний курс хімії». 25-річний Лавуазьє був обраний в Академію наук, а потім і очолив її.

           Але почалася французька революція

          У  1793 році     Антуан      Лоран   Лавуазьє  був    заарештований,   звинувачений   в «в змові з ворогами Франції проти французького народу, що мав на меті викрасти у нації величезні суми, необхідні для війни з деспотами» і засуджений до смерті. Ні гучна слава, ні реальні заслуги перед Францією, ні заступництво бюро мистецтв і ремесел не врятувало його. Голова революційного трибуналу Коффіналь у відповідь на клопотання про помилування заявив: «Республіка не потребує вчених». Вирок оголосили 7 травня 1794 року і приведений у виконання вже на наступний день.

        Математик Лагранж із сумною іронією відгукнувся про цю страту: «Кату досить було миті, щоб відрубати цю голову, але буде мало століття, щоб дати іншу таку ж ...». Через два роки Лавуазьє був визнаний несправедливо засудженим і повністю реабілітований. Посмертно. І нам ніколи не дізнатися, скількох відкриттів позбувся світ, коли великий вчений покинув його...


Возможно, это изображение (1 человек)

Всі права захищені
Назад до змісту